top of page
AdobeStock_162308353.jpeg


Pompa ciepła współpracuje z systemem grzewczym w domu, ogrzewa budynek oraz dostarcza ciepłą wodę użytkową (c.w.u). Do wytwarzania energii cieplnej urządzenie wykorzystuje naturalne zasoby, takie jak: woda, powietrze oraz grunt.


Schemat jej działania podobny jest do funkcjonowania urządzeń chłodniczych. Z tym, że pompa ciepła pobiera energię z otoczenia (woda, grunt, powietrze) i oddaje ją do pomieszczenia. To źródło wytwarzania energii cieplnej może funkcjonować w budynku samodzielnie lub wspomagać pracę innego źródła ciepła, np. kotła na pellet lub gazowego. Pompa ciepła doskonale sprawdza się również jako urządzenie do podgrzewania c.w.u w domu lub wody w basenie. Warto podkreślić, że pompa ciepła zasilana jest energią elektryczną.

 

Integrując panele fotowoltaiczne z pompą, możesz mieć zarówno darmowy prąd oraz tanie ogrzewanie we własnym domu. 60% energii wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń oraz dogrzewania wody.

 

Na rynku mamy do wyboru pompy ciepła do ogrzewania i podgrzewania c.w.u (CWU i CO) oraz te do samej ciepłej wody użytkowej (C.W.U). Pompy ciepła do C.W.U są wyposażone w zasobnik wody, który także ma za zadanie utrzymanie odpowiedniej temperatury wody w zbiorniku. Pompy ciepła mogą spełniać, w zależności od modelu, funkcje grzewcze lub chłodzące – niektóre pompy są wyposażone w obie opcje jednocześnie. 

Powietrzne pompy ciepła (powietrze-woda) wykorzystują powietrze zewnętrzne jako źródło do wytwarzania energii cieplnej (lub chłodzenia) w naszym domu. Mogą być montowane praktycznie w każdym budynku, pracują efektywnie zarówno latem, jak i zimą. Doskonale się sprawdzają jako źródło ciepła przy ogrzewaniu podłogowym.

Jak wybrać pompę ciepła?


Właściwy dobór mocy pompy ciepła pozwala nie tylko na pokrycie zapotrzebowania cieplnego naszego domu, ale też na oszczędne zastosowanie tego źródła ciepła we wnętrzu. Pompa ciepła jest ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o ogrzewanie domu czy budynku. Niemniej jednak źle dopasowana pod kątem mocy, może nas narazić na wyższe rachunki za prąd. Pompę dobiera się indywidualnie według potrzeb klienta, chętnie służymy pomocą i fachowym doradztwem w zakresie doboru urządzenia.

O wielkości naszej pompy ciepła decydują następujące czynniki:

  •  zapotrzebowanie cieplne budynku

  •  powierzchnia domu

  •  liczba domowników

  • charakterystyka temperaturowa okolicy

  • zapotrzebowanie cieplne budynku.

 

Ograniczamy koszty inwestycji dzięki programowi CZYSTE POWIETRZE, KAWKAPLUS, DOTACJE GMINNE

Contact
bottom of page